JAUNUMI

2024. gada 6. jūn.

ECR vietvaru politiķu ieteikumi ES attīstībai pirms 2024. gada Eiropas parlamenta vēlēšanām

EIROPAS KONSERVATĪVO UN REFORMISTU

VIETĒJO UN REĢIONU LĪDERU IETEIKUMI

2024. GADA EIROPAS PARLAMENTA VĒLĒŠANĀM



Mazāk birokrātiska ES

Mazināsim ES lomu! 

Mūsu pilsoņi zaudē uzticību demokrātiskām institūcijām pārmērīgās birokrātijas, pārmērīgās kontroles, mazākas brīvības un neseno korupcijas skandālu dēļ. Ir jāpārtrauc visi centralizēto ES likumdevēju mēģinājumi atņemt pilnvaras dalībvalstīm. Aicinājums pāriet no vienprātības uz kvalificētu balsu vairākumu, tāpat kā jebkādi aicinājumi grozīt līgumus, izmantojot konvenciju, ir nepieņemami. Tas grautu pašu institucionālo līdzsvaru, uz kura tika dibinātas ES institūcijas, un vēl vairāk mazinātu reģionu ietekmi ES lēmumu pieņemšanas sistēmā.

Subsidiartāte un nacionālā suverenitāte

Ļausim dalībvalstīm sadarboties sev svarīgos jautājumos!

Subsidiaritātes princips būtu jāievēro tādās jomās kā izglītība, veselība un sociālie jautājumi. Izglītībai jāpaliek dalībvalstu kompetencē, atspoguļojot galvenās sociālā un kultūras mantojuma vērtības un paliekot brīvai no politiskās un ideoloģiskās ietekmes. Šajā kontekstā ir jāatzīst arī ģimeņu noteicošā loma izglītībā un sociālo vērtību tālākā nodošanā. Veselības aprūpe arī ir valstu kompetencē, un ES veselības politikai vajadzētu papildināt, nevis apgrūtināt valstu risinājumus. Tā kā katrai dalībvalstij ir unikāli sociālie izaicinājumi dažādos vēsturiskos, kultūras un sabiedrības kontekstos, nav neviena universāla risinājuma. Ir jāņem vērā atšķirības dalībvalstu dažādajās pieejās izglītības, veselības un sociālajiem jautājumiem.


Technoloģiskā neitralitāte 

Ļausim dalībvalstīm noteikt savu enerģijas avotu sadalījumu, lai izvairītos no enerģētiskās nabadzības riska, aizsargātu darbavietas un lai ES saglabātu konkurētspēju un enerģētisko neatkarību!

Karš Ukrainā parādīja un apliecināja, cik vāja ir ES enerģētikas politikas ziņā. Tas atklāja daudzus trūkumus, uz kuriem mēs jau ilgu laiku bijām pievērsuši uzmanību. Dalībvalstīm ir tiesības noteikt savu enerģijas avotu sadalījumu. Enerģētikas politika attiecas ne tikai uz vidi un klimatu — tā ietekmē arī mūsu rūpniecību, mūsu mazos ģimenes uzņēmumus un mūsu iedzīvotājus. Tehnoloģiskajai neitralitātei ir jābūt pamatprincipam. Piemēram, aizliegums reģistrēt tradicionālos benzīna un dīzeļdegvielas transportlīdzekļus visā ES no 2035. gada ir sods mūsu automobiļu rūpniecībai un mūsu Eiropas autovadītājiem, kuri vēlas braukt brīvi. Turklāt kodolenerģija beidzot ir jāatzīst par galveno tehnoloģiju Eiropas zaļajai transformācijai, enerģētikas suverenitātei un stratēģiskajai autonomijai.


Cīņa ar nelegālo migrāciju

Ļausim dalībvalstīm izmantot savas tiesības kontrolēt migrācijas plūsmas un savas ārējās robežas!

ES pašreizējā migrācijas sistēma ir pilnīgi nepareiza. Dalībvalstīm ir nepieciešams lielāks atbalsts, lai aizsargātu ES ārējās robežas. Būtu jāpalielina nepieņemto patvēruma meklētāju atgriešanas rādītājs uz viņu izcelsmes valsti un jāpastiprina Frontex loma. Mēs esam nepārtraukti aicinājuši turpināt darbu ar trešajām valstīm, lai panāktu sadarbības līgumu noslēgšanu, kas novērstu to, ka migranti veic dzīvībai bīstamo ceļojumu pāri Vidusjūrai uz ES. Mums ir jānovērš iespējamā teroristu iefiltrēšanās, un tāpēc mēs aicinām ES institūcijas atbalstīt dalībvalstis to darbā, lai nodrošinātu, ka migranti vairs nevar nelegāli iekļūt ES.


Lauku apgabali un lauksaimnieki 

Panāksim, lai mūsu lauksaimniekiem būtu visi vajadzīgie resursi, un viņi arī turpmāk varētu mūsu iedzīvotājus apgādāt ar pārtiku!

Lauksaimniecībai ir ļoti būtiska loma, lai veicinātu ekonomikas attīstību, nodrošinātību ar pārtiku un padarītu lauku apvidus noturīgākus. Konkurētspējas un produktivitātes palielināšana lauksaimniecības un pārtikas nozarē, vienlaikus veicinot paaudžu nomaiņu, ir obligāta šīs svarīgās funkcijas veikšanai. To ir jāatbalsta ar privātām investīciijām fiziskajā kapitālā, cilvēkkapitālā un zināšanu kapitālā. Šī nozare vēlas dot ieguldījumu spēcīgākas Eiropas veidošanā, taču tā var sasniegt rezultātus tikai tad, ja tā saglabā konkurētspēju un ja lauksaimnieki un viņu kooperatīvi var ieviest inovācijas, izmantot jaunas uzņēmējdarbības iespējas un gūt labumu no tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Lauksaimniekiem, lauksaimniecības kooperatīviem un lauku uzņēmējiem būtu jānodrošina plašs instrumentu klāsts, lai viņi godīgi konkurētu ar citām ekonomikas nozarēm un nebūtu pakļauti negodīgai konkurencei no trešajām valstīm.


Ģimenei draudzīga politika

Ar ģimenei draudzīgu politiku nodrošināsim mūsu demogrāfisko nepārtrauktību visā Eiropā!

Investīcijas ir labāk jāvirza uz ilgtermiņa nodarbinātības iespējām reģionos. Bez bērniem Eiropai nav nākotnes. Šajā nolūkā mums jāstrādā, lai novērstu šķēršļus, kas Eiropas pilsoņus attur no bērnu radīšanas. Ģimenei draudzīga politika, tostarp mājokļa atbalsts vecākiem vai finansiālas drošības nodrošināšana, izmantojot aizdevumus ar atvieglotiem nosacījumiem, subsīdijas vai nodokļu atvieglojumi - tas viss var palīdzēt, lai mudinātu pārus radīt bērnus un nodrošinātu demogrāfisko nepārtrauktību visā Eiropā. Attiecīgi ģimenei draudzīgas politikas atzīšana, aizstāvēšana un atbalsts ir ļoti svarīgi, tostarp ES līmenī. Mēs uzsveram nepieciešamību izstrādāt projektus, lai veicinātu laukus jau pametušo jauniešu atgriešanos lauku apvidos, atbalstot jauniešu nodarbinātību, digitālo savienojamību un uzņēmējdarbību, mācoties no labākās dalībvalstu prakses.


Latviski tulkojusi Elva Poriete no ECR izdevuma "Recommendations from Conservative Local and Regional Leaders for the 2024 European Elections"

N.B.! Šis nav oficiāls tulkojums. Pārpublicēšanai ir jāsaņem atļauja no tulkotāja.





Pastāsti saviem draugiem:

 
Copyright © 2014 Jurģis Klotiņš. Designed by OddThemes